Iwona MaszkowskaIwona Maszkowska - Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny IBCLC

Z zawodu jestem pielęgniarką. Praca z malutkimi dziećmi od zawsze była moim marzeniem. Z problemami laktacyjnymi zetknęłam się kiedy urodziłam pierwsze dziecko. Bardzo chciałam karmić je piersią ale w szkole z tej dziedziny było bardzo mało informacji , a w szpitalu i po powrocie do domu nikt nie potrafił mi pomóc. Niestety córeczkę karmiłam tylko przez miesiąc co bardzo przeżywałam i ciągle zastanawiałam się dlaczego nie ma specjalistów w tej dziedzinie. Jednakże po paru latach poznałam osobę zajmującą się tymi problemami. Początkowo pomagałam jako wolontariusz. Następnie poszerzając swoją wiedzę i umiejętności podjęłam pracę jako doradca laktacyjny. Obecnie pracuję w Centrum pomagając i wspierając rodziców po narodzinach dziecka podczas prowadzonych konsultacji pielęgnacyjno - edukacyjnych.

Mam jeszcze dwoje dzieci, które wykarmiłam piersią. Sama przekonałam się jaka to radość, satysfakcja ze szczególnej więzi z dzieckiem, która owocuje teraz w relacjach między mną i dziećmi. Trójka moich pociech to: Ola ma 14 lat, Marcel 6, a Szymon 4. W wolnym czasie lubię czytać książki, oglądać filmy, interesuję się także zasadami zdrowego żywienia.

Kursy / szkolenia:

- Dolnośląska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych wraz ze Stowarzyszeniem Pielęgniarek Pediatrycznych –szkolenie ”Rola pielęgniarki i położnej w promocji karmienia piersią dziecka hospitalizowanego” 2002 r.

- Fundacja na Rzecz Dzieci ze Środowisk Zagrożonych „PLUS” Kraków Metoda Wideotreningu Komunikacji 2005 r.

- Kurs dla Kandydatów na Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych zakończony egzaminem w 2006 r.

- Specjalistyczne Centrum Szkolenia Ratowników EXSTREAM – kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Dzieciom i Noworodkom 2006 r.

 

(wróć do poprzedniej strony)