Konsultacje dotyczące obniżonej płodności i niepłodności. Zajęcia prowadzone są indywidualnie.

Zakres:

  • nauka obserwacji własnej płodności
  • próby wyłonienia defektów, nieprawidłowości funkcjonowania cyklu płodności prowadzonej pary
  • diagnostyka płodności danej pary dostosowana do indywidualnej urody cyklu
  • ukierunkowana, kompleksowa diagnostyka schorzeń ginekologicznych, we współpracy z  lekarzem ginekologiem


Problem obniżonej płodności staje się problemem cywilizacyjnym, ściśle powiązanym z trybem naszego życia i jego tempem. Coraz częściej słyszy się o problemach z poczęciem dzieci i z narastającą liczbą poronień nawykowych.

Przekazanie życia jest głównym celem człowieka z biologicznego punktu widzenia, dlatego płodność jest wpisana w organizm kobiety i mężczyzny. Warto swoją płodność znać zanim zaczniemy się starać o swoje potomstwo.
Niestety współczesne czasy utrudniają komunikację z własnym ciałem i płodnością - wszechobecny pośpiech, zła dieta, wieloletnia antykoncepcja hormonalna mogą obniżać płodność kobiety i mężczyzny. Podejmowane wielomiesięczne, a nawet wieloletnie próby w celu poczęcia upragnionego potomka mogą być bezowocne. Poszukujemy wtedy pomocy. Nie jest to łatwe, bo temat obniżonej płodności w naszej kulturze wydaje się być tematem tabu, więc zdarza się, że nie podejmujemy go wśród bliskich, życzliwych nam osób. Dodatkowo w Polsce brakuje profesjonalnych placówek diagnozujących i leczących problem obniżonej płodności. Jeśli dodatkowo nic, bądź prawie nic nie wiemy na temat naszego organizmu, możemy łatwo ulec nieprofesjonalnej opiece medycznej. Często zdarza się, że para jest mało uważnie diagnozowana i szybko kierowana na zabieg in vitro.


Po cyklu spotkań, każda prowadzona para zostaje wyposażona, w wiedzę i umiejętności prowadzenia obserwacji własnej płodności. Ponadto przedstawiona jest propozycja prawidłowego badania diagnostycznego, m. in. biochemicznego.

W trakcie obserwacji, w konkretnych fazach cyklu menstruacyjnego para zostaje skierowana na badanie USG do lekarza ginekologa a następnie do lekarza, który poprowadzi prawidłowo ukierunkowane leczenie.